0
Názov Počet Cena
Webové stránky využívajú na zlepšovanie služieb súbory cookie. Používaním stránok vyjadrujete súhlas s ich použitím. Zistiť viac

Nízke Tatry - skialpový prechod

Nízke Tatry - skialpový prechod Ešte stále sú dobré podmienky na zimný prechod hlavného hrebeňa Nízkych Tatier. Snehu je dosť a pribudlo vynikajúce ubytko na Čertovici, takže sa to dá v úplnej pohode zvládnuť za štyri dni.

My sme začali v Telgárte a po cca 3 km pochodovania bez snehu sme pripli lyže. Dole sme ich už dali len pri oddychu pod Kráľovkou a stretnutí so zvyškom partie na vrchole. Vyšli nám nádherné slnečné dni bez vetra, takže túra ubiehala v pohode bez komplikácií. Prvá noc bola na Andrejcovej a druhá v Domčeku horskej služby na Čertovici. Tu sme boli veľmi milo prekvapení úrovňou ubytovania a ochotou Mareka, ktorý sa o nás perfektne postaral. Je tu možnosť sprchy, usušenia lyžiarok na sušiakoch a dokúpenia polpenzie. Všetko je nové a výborne spravované, ďakujeme a vrelo doporučujeme. Od Čertovice je to navštevovaná klasika. Išlo to rýchlo, dali sa robiť aj letné traverzy. Ďurková ako obyčajne cez víkend plná. Ráno trošku hmla ale zjazd do Hiadeľského sedla z Prašivej v pohode. Prekvapilo nás, že dobre vysnežené je to stále až po Donovaly. Celkovo snehu smerom na západ pribúdalo, dobrá vyzerala byť aj Veľká Fatra. Problémový bol len traverz pred Ramžou. Bol bez snehu asi 1km, ale to je tiež o tomto čase klasika.

Takže neváhajte, dni sú už dlhé a záver skialpovej sezóny sa blíži ;-) Fotky tradične na rajčeti.